Кутаїсі – Батумі
Грузія
Коли прилетіли до аеропорту Кутаїсі, швиденько вибралися з літака, аби швидше ступити на гостинну грузинську землю і вдихнути свіжого повітря. Як вийшли, перш за все я сфотографував наш літак ззовні, але сек’юріті мого фотопориву не схвалили і попросили видалити фото.
Аеропорт Кутаїсі, диспетчерська вишка
Поряд з аеропортом Кутаїсі
Сам аеропорт Кутаїсі невеликий, чудернацької форми. Всюди чистота і порядок, зовнішні стіни повністю прозорі. Біля аеропорту теж чистота: жодного недопалка, не кажучи вже про сміття. Але не помітив я і урн (і куди грузини дівають сміття?), тому свій недопалок довелося сховати у коробок із сірниками (як виявиться пізніше, мені ще не раз утилізувати недопалки у такий спосіб, тому що гарному українському хлопцю соромно гадити у такій чудовій країні як Грузія). На виході з аеропорту можна обміняти валюту на грузинські ларі – курс такий самий, як в обмінниках Батумі. Довго шукати автобус до міста теж не довелося. Прямо у приміщенні аеропорту – ресепшн трансферної компанії, Georgian Bus. Розклад рейсів автобусів чітко співпадає з розкладом рейсів літаків: наприклад, якщо літак прибуває о 18:30, автобус відправляється о 19:30, щоб усі пасажири встигли пройти контроль і отримати багаж. Окрім Georgian Bus, послуги трансферу пропонують і водії на приватних авто: є і мінівени, і звичайні легкові. Ціни конкурентоздатні, але ми вирішили скористатись офіційним транспортом – тому що Georgian Bus пропонує знижку на трансфер в обидва боки, і має чіткий розклад руху.
Також, співробітники Georgian Bus видали нам sim-картку місцевого оператора GSM-зв’язку. Мало того, що стартові пакети для туристів розповсюджуються безкоштовно, так ще й дзвінки в Україну коштують дуже дешево (якщо я правильно пам’ятаю, 10 тетрі/хвилина – це блилько 6 центів).
Аеропорт Кутаїсі, зупинка автобусів Georgian Bus
Нарешті ми зайняли місця в автобусі (переважна більшість бусів Georgean Bus – Mercedes Sprinter) і вирушили до Батумі. Багато пасажирів були з дітьми: хтось усю дорогу спав, хтось вередував, а хтось постійно вимагав зупинку для «пісі-какі». Я одразу відчув приплив адреналіну, тому що грузинські водії й машиною керують відповідно до свого запального характеру. Перші півгодини ледь не дзюрив у штани від страху, і зупинка на «пісі-какі» ледь не знадобилась мені самому. Потім якось адаптувався, заспокоївся і почав спостерігати.
Дорога у Грузії
Дорога рівна, без ям; не широка, по одній смузі руху у кожен бік. Від аеропорту до Батумі близько 120 км. Не зважаючи на те, що грузини полюбляють швидкість, подорож займає близько трьох годин: багато ділянок траси проходить через населені пункти, в яких діє обмеження швидкості до 60, а подекуди й до 40 км/ч. Більшість населених пунктів розташовані впритул один до одного.
Поки їхали, вивчав дорожні знаки на трасі. Найпопулярнішим виявився корівка у червоному трикутнику. В Україні його аналог називається «1.35. Перегін худоби». Причини такої кількості знаків з худобою ми дізнаємось пізніше, під час екскурсії «Гірська Аджарія». На другому місці за популярністю – знаки обмеження швидкості.
На трасі жодного, такого «любого оку» кожного українського водія, стаціонарного посту ДАІ. У Грузії діє поліція, і вона дуже мобільна. Поліція патрулює трасу: поки ми прямували з аеропорту до Батумі, нарахував 3-4 патруля. Ніхто нікого не зупиняє, не штрафує, ніяких тобі «Інспектор Петренко, штраф сплачуємо на місці, або через касу?». Перевищення швидкості фіксується тільки за допомогою фото і відео. Поблизу деяких населених пунктів я бачив поліцейські відділки. Вони точно такі, як їх змальовують на форумах і у статтях – повністю прозорі, нічого зайвого.
Гори
Села, через які ми проїжджали, дуже схожі на наші українські. Переважно одноповерхові старенькі будиночки, звичайні пошарпані паркани і багато корів, свиней, гусей, курей, дітей. Спати в дорозі неможливо. Не через те, що страшно їздити з грузинами, а через мальовничі пейзажі, які відкриваються очам. Зелені гори, височезні дерева і, звичайно, море, що манить до себе і, здається, хоче обійняти своїми ніжними хвилями.
Ми їдемо до Батумі!
Далі буде.