Переможці Євробачення 50х

Після того, як Джамала особисто і вся Україна разом з нею здобули перемогу на Євробаченні 2016, стало мені цікаво, які ж пісні й виконавці перемагали на на цьому конкурсі.
Залипнувши на ютубі на цілий день і передивившись безліч записів переможних пісень, я вирішив систематизувати результат свого зацікавлення. Сподіваюсь, це буде цікаво не лише мені одному.

Конкурс Євробачення проходить з 1956 року, тож наразі ми маємо як мінімум 60 переможців. Я вирішив об’єднати переможців блоками по десятиліттях.

Отже, перший блок.

1956. Lys Assia – Refrain
Країна: Швейцарія
Мова: французська

Вперше конкурс Євробачення відбувся 24 травня 1956 року в Луґано, Швейцарія. Участь в конкурсі взяли всього сім країн. Конкурсанти від кожної країни виступали з двома піснями. В першому Євробаченні не було жодної пісні англійською.

1957. Corry Brokken – Net Als Toen
Країна: Нідерланди
Мова: німецька

Другий конкурс Євробачення відбувся 3 березня 1957 року в місті Франкфурт-на-Майні, Німеччина.
Цього разу вже десять країн брали участь. Саме цього року організатори і журі заклали основи сучасного Євробачення. По-перше, члени журі вже не могли віддати голос за свою країну. По-друге, до участі в конкурсі були допущені дуети, а не лише солісти, як минулого року. По-третє, після цього конкурсу організатори встановили ліміт 3 хвилини для кожної пісні. Причиною такого рішення було те, що пісня італійського учасника Нунцо Галло “Corde della mia chitarra” була 5 хвилин 9 секунд (і стала найдовшою піснею в історії конкурсу), а пісня британської учасниці Патріції Бредін «All» була всього 1 хвилину 52 секунди (і вийшла в історію як найкоротша пісня Євробачення).

1958. André Claveau – Dors, mon amour
Країна: Франція
Мова: французська

12 березня 1958 року в Хилверсумі (Нідерланди) відбувся третій конкурс Євробачення. Починаючи з цього року конкурс стали проводити в країні, яка здобула перемогу минулого року.
Ще одним нововведенням було те, що члени журі знаходились кожен в своїй країні, а не в студії, як це було раніше. Голосування відбувалось за телефоном. Доречі, через проблеми з сигналом італійському співаку Доменіко Модуньо довелось двічі виконати свою пісню «Nel blu dipinto di blu».
Конкурсантів було знову десять. Велика Британія відмовилась від участі в третьому конкурсі, тож цього року знову не було жодної пісні англійською.

1958. Teddy Scholten – Een Beetje
Країна: Нідерланди
Мова: німецька

Четвертий конкурс Євробачення відбувся 11 березня 1959 року в місті Канни, Франція.
З цього року професійним композиторам було заборонено входити в склад журі конкурсу. Конкурсантам, які посіли друге і третє місця, дозволили заспівати свою пісню після оголошення результатів, але це нововведення не закріпилось в подальших конкурсах.

Продовження списку в статті “Переможці Євробачення 60-х“.

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Авторизуватись через: